Przeprowadzka szafy - jak pakować ubrania?

Przeprowadzka do nowego mieszkania lub domu to na ogół wielka radość, ale też spory kłopot, mnóstwo zachodu i nerwów związanych z pakowaniem i przewiezieniem rzeczy w nowe miejsce. Ciężko byłoby ogarnąć wszystko na własną rękę. Na szczęście wiele firm oferuje obecnie tego typu usługi, pomagając zarówno w pakowaniu, jak i w profesjonalnym transporcie. Warto wspomnieć na przykład o https://city-przeprowadzki.pl. Sprawdźmy, jak wygląda kwestia przeprowadzki w odniesieniu do ubrań i pakowania swojej garderoby.

Krok pierwszy – to idealny moment na przegląd swojej szafy

Przeprowadzka to idealny czas, aby pozbyć się od dawna nienoszonych ubrań. Nie ma sensu tracić czas na pakowanie i zabieranie ich w nowe miejsce, jeśli do tej pory, załóżmy od roku, czy nawet od pół roku ani razu już nie mieliśmy ich na sobie. Warto wyrzucić wszystko z szafy i gruntowanie zastanowić się, w których ubraniach wciąż czujemy się świetnie, pasują nam, są dobre rozmiarowo i zgodne z naszym aktualnym stylem oraz gustem, a które być może swoje lata świetności mają już za sobą, albo po prostu przestały się nam podobać, coś nam w nich nie pasuje, więc lepiej byłoby je komuś oddać albo sprzedać. Dzięki starannemu przeglądowi szafy, ilość rzeczy do spakowania i przetransportowania znacząco się zmniejszy, a to zawsze duży plus.

Krok drugi – pora na pakowanie

Jak najlepiej pakować ubrania, aby nie zajęły zbyt wiele miejsca, a jednocześnie nie zniszczyły się podczas transportu? Nie poleca się wkładania ich do dużych foliowych worków – nie dość, że po wyjęciu będą okropnie wymięte, to mogą także się uszkodzić, zwłaszcza jeśli posiadają delikatne elementy – ozdobne guziki, koralki, czy inne detale. O wiele lepszym pomysłem będzie składać ubrania typu spodnie, koszule, bluzki, t-shirty, swetry w kostkę i pakować do kartonów lub pudeł. Choć zajmie to nieco więcej czasu i zachodu, w ostatecznym rozrachunku zdecydowanie będziemy bardziej zadowoleni z takiego rozwiązania – po dotarciu na miejsce i wypakowywaniu, wystarczy tak przygotowaną odzież poukładać na półkach w nowej szafie lub powiesić na wieszakach, bez konieczności prania ani prasowania.

Duże gabarytowo i ciężkie do spakowania ubrania typu garnitury, eleganckie sukienki, warto włożyć do specjalnych, przeznaczonych właśnie w tym celu pokrowców. A co z butami? Buty najłatwiej będzie przewozić w kartonach, w których nabyliśmy je bezpośrednio ze sklepu, ewentualnie w workach. Nie zapominajmy o dokładnym ich umyciu, zwłaszcza jeżeli będą miały styczność z innymi przedmiotami, czy elementami garderoby, zwłaszcza jeśli przeprowadzka ma miejsce w chłodnych miesiącach, gdzie nietrudno o błoto i inne zabrudzenia nagromadzone na przykład na podeszwach.

Sezonowe zmiany w garderobie

Kiedy jeszcze może nam się przydać umiejętność pakowania ubrań w taki sposób, aby zajęły jak najmniej miejsca, a jednocześnie zostały zachowane w jak najlepszej kondycji? Wiele osób decyduje się na sezonową organizację swojej szafy – w sezonie wiosenno-letnim wyjmuje z niej grube kardigany i swetry, jesienią i zimą natomiast chowa zwiewne sukienki, stroje kąpielowe i kombinezony. To świetna opcja, zwłaszcza jeżeli nie posiadamy dostatecznie dużej szafy albo garderoby, by wszystko naraz pomieścić. W tym celu świetnie sprawdzają się worki próżniowe oraz przeniesienie części nienoszonych w danej porze roku ubrań na przykład do garażu, komórki lokatorskiej, czy na strych.