Buty na zajęcia fitness

Planujesz zapisać się na zajęcia fitness i nie wiesz, jaki strój sprawdzi się podczas ćwiczeń? A może już czas wymienić stare obuwie na nowy model, który zapewni Ci jeszcze lepszą amortyzację i komfort w trakcie aktywności? Dziś pod lupę bierzemy buty na zajęcia fitness i podpowiadamy, jak wybrać odpowiednią parę.

CZY BUTY NA FITNESS SĄ WAŻNE?

Oczywiście, że tak! Podobnie jak w przypadku każdej innej aktywności fizycznej, tak i w trakcie zajęć fitness warto zadbać o odpowiednie obuwie. Dlaczego? Właściwe buty to coś więcej niż tylko maksymalny komfort podczas ćwiczeń. To również one chronią Cię przed ewentualnymi kontuzjami, amortyzując każde uderzenie stopy o podłoże. Dodatkowo ograniczają nieprzyjemne pocenie się stóp i gwarantują świetną przyczepność.

IDEALNE BUTY NA ZAJĘCIA FITNESS, CZYLI JAKIE?

Damskie buty do fitnessu np: /pl/buty-do-fitnessu-damskie/ muszą przede wszystkim odpowiednio stabilizować stopę. Odpowiada za to podeszwa zewnętrzna, która powinna być wyposażona w bieżnik dopasowany do podłoża, na którym będziesz trenować. Dzięki niemu obuwie zapewni Ci rewelacyjną przyczepność i ochroni Cię przed poślizgnięciem się czy upadkiem podczas ćwiczeń. Pamiętaj, że każda niespodziewana sytuacja niesie za sobą ryzyko skręcenia czy zwichnięcia kostki. Za stabilizację odpowiada również sznurowanie lub zapięcie, czyli sposób mocowania. Zdecydowanie to pierwsze rozwiązanie jest o wiele lepszym wyborem, ponieważ pozwala utrzymać stopę w tej samej pozycji nawet w trakcie najintensywniejszych zajęć. Nie bez znaczenia jest też amortyzacja, którą zapewniają buty do fitnessu. W przypadku takiej aktywności fizycznej jest ona szczególnie istotna, ponieważ podskoki, taniec czy ćwiczenia z obciążeniem mogą mocno obciążać stawy. Na szczęście z pomocą przychodzą modele wyposażone w poduszki żelowe lub powietrzne. To właśnie one rewelacyjnie amortyzują wstrząsy, sprawiając, że praktycznie ich nie odczuwasz. Dodatkowe elementy pozwalają także zmniejszyć ryzyko kontuzji.

NA CO JESZCZE ZWRÓCIĆ UWAGĘ PODCZAS ZAKUPU BUTÓW DO FITNESSU?

Buty do fitnessu powinny być też lekkie. Pamiętaj, że im większa waga obuwia, tym bardziej męczące będą ćwiczenia w nich. Dobrym pomysłem jest także sprawdzenie, z jakiego materiału wykonano interesujący Cię model. Ze względu na intensywność treningu musi być on przewiewny i pozwalać skórze swobodnie oddychać. Dzięki temu nie musisz się martwić o nadmierne pocenie się stóp czy nieprzyjemny zapach po ćwiczeniach. Świetnym wyborem są na przykład buty z prawdziwej skóry, która jest elastyczna, ma właściwości oddychające i zapewnia wysoki komfort. Podobnie działa siateczka. Materiał tekstylny, dzięki malutkim dziurkom, gwarantuje optymalną wentylację.